Realizacje


Dom Letniskowy (całoroczny) w górach, właściciel na stałe mieszka w Krakowie

Załączenie czuwania powoduje przejście ogrzewania w tryb przeciwzamarzaniowy (10 stopni) , wyłączenie bojlera oraz załączenie kamer wewnętrznych.

Poprzez integra control przed wyjazdem z Krakowa można załączyć ogrzewanie i bojler jednak nie wcześniej niż 12 godzin. Po 12 godzinach gdy czuwanie alarmu nie zostanie wyłączone bojler wyłącza się i ogrzewanie przechodzi w tryb przeciwzamarzania.

Każde załączenie czuwania wyłącza bojler i ogrzewanie CO bez względu na to czy było załączone wcześniej czy nie jak również każde wyłączenie czuwania powoduje załączenie bojlera i ogrzewania CO bez względu na to czy było wcześniej załączone czy nie.

Kamery wewnętrzne można wyłączyć z aplikacji Integra Conrol i tylko wtedy gdy jest wyłączone czuwanie alarmu. Każde załączenie czuwania załącza kamery bez względu na to czy były załączone czy nie. Kamery wewnętrzne zamontowane ponieważ raz w tygodniu przychodzi osoba sprzątająca podczas nieobecności właścicieli.

Oświetlenie i klimatyzacja

Na wyświetlaczu manipulatora widok z kamery na bramę wjazdową której nie widać z domu (trzeba wyjść z domu żeby zobaczyć czy brama wjazdowa i garażowe są zamknięte).

Ikony na manipulatorze pokazują aktualny stan bram garażowych, oświetlenia, oraz klimatyzacji.

Przycisk zamkniecie bram działa w ten sposób że zamyka bramy garażowe te które są otwarte natomiast bramy które są zamknięte pozostają zamknięte czyli jednym przyciskiem zamykamy bramy garażowe które są otwarte.

Większość napędów bram garażowych nie ma przycisku zamknięcia bramy i przycisku otwarcia bramy ale jeden który działa w systemie START-STOP-START tak jak pilot do bram. Kontaktron najazdowy w garażu informuje nas czy brama jest otwarta czy zamknięta i na tej podstawie centrala „wie” czy zamknąć bramę czy nie otwierać.

Tak samo klimatyzacja i oświetlenie jednym przyciskiem załączmy wszystko (wybrane) lub wyłączamy wszystko.

Oświetlenie dekoracyjne na zewnątrz domu działa tylko po zmroku (Czujnik Zmierzchowy) do godz. 24 oraz od godz. 5 rano do świtu w tygodniu natomiast w soboty i niedziele czas załączenia oświetlenia ustawiony jest w innych godzinach. Po włączeniu całego oświetlenia zewnętrznego wieczorem lub w nocy jeżeli go nie wyłączymy to jest załączone do rana następnego dnia a po zmroku załącza się tylko oświetlenie dekoracyjne. Oświetlenie jak również bramy furtka i klimatyzacja są możliwe do załączenia lub wyłączenia z dwóch pilotów 32 kanałowych jak również z aplikacji na smartfon Integra Control.

Garaży nie można otworzyć za pomocą aplikacji lub pilotów dopóki jest włączone czuwanie.

Program GUARDX zainstalowany na komputerze pozwala nam na bieżąco sprawdzić które wejścia są aktywne, które wyjścia są uruchomione oraz w czasie rzeczywistym załączać lub wyłączać wyjścia np. oświetlenie lub bramy

Trzy garaże i 5 sekcji zraszaczy

Kamera na wjazd jak również garaże identycznie jak przykład powyżej.

Zraszacze: Pięć sekcji po 4 zraszacze. Ponieważ teren do zraszania jest dość duży i potrzeba było aż 20 zraszaczy żeby podlać cały teren a woda do zraszaczy jest czerpana ze studni na posesji konieczne było podzielenie zraszaczy na 5 sekcji po 4 zraszacze (po włączeniu wszystkich zraszaczy pompa dawała zbyt niskie ciśnienie żeby zraszacze zadziałały).

Rozwiązałem to w ten sposób że można włączyć tylko jedną sekcje zraszaczy na raz to znaczy uruchamiając następną sekcje poprzednia automatycznie wyłącza się sama. Każdą sekcje można włączyć na 15 minut po czym wyłączy się automatycznie. Żeby ułatwić obsługę zraszaczy jest przycisk „Jednorazowo” który włącza zraszacze po kolei od pierwszej sekcji do ostatniej każdą na 15 minut. Jest również przycisk „codziennie rano” i „codziennie wieczór” . „Codziennie rano” włącza zraszacze każdą sekcję po kolei na 15 minut o 6 rano dopóki jest załączony przycisk natomiast „Codziennie wieczór” działa tak samo tylko o 20 wieczorem codziennie dopóki jest załączony.

Oczywiście te same funkcje są dostępne również z aplikacji Integra Control.

Rolety i oświetlenie

Oświetlenie przed wejściem oraz przy furtce zapala się automatycznie po zmroku i po naciśnięciu dzwonka przy furtce. Oświetlenie wewnątrz domu na klatce schodowej zapala się po wykryciu ruchu na alarmowych czujnikach ruchu. Pozostałe oświetlenie również jest sterowane przez centralę wiec można włączyć wyłącznikiem lub na manipulatorze lub poprzez aplikacje Integra Control.

Wszystkie rolety są również sterowane przez centralę.

Scenariusz :

  • Rano o zadanej godzinie na Pietrze rolety otwierają się do końca, na parterze uchylają się (częściowo otwierają) a wybrane oświetlenie na parterze zapala się jeżeli na zewnątrz jest ciemno.
  • Po włączeniu czuwania (wyjście do pracy) na parterze rolety zamykają się całkowicie a oświetlenie zostaje wyłączone.
  • Po wyjściu z domu drzwiami (zadziała czujnik ruchu i kontaktron) zapala się oświetlenie przed wejściem i przy furtce jeżeli jest ciemno.
  • Po wyłączeniu czuwania (powrót z pracy do domu) jeżeli jest ciemno na zewnątrz rolety nie otwierają się ale jak jest jeszcze jasno otwierają się całkowicie a oświetlenie włącza się w wybranych punktach jeżeli jest ciemno.
  • Po załączeniu czuwania w strefie parter wieczorem (przed snem) z manipulatora na Pietrze rolety na parterze zamykają się całkowicie a oświetlenie jeżeli było załączone zostaje wyłączone.
  • Są tam też różne zależności w oświetleniu np. jeżeli światło na parterze jest zgaszone i schodzimy z piętra na parter rolety są zamknięte to zapalają się ledy ozdobne w kuchni i kinkiety w salonie a jak włączymy główne oświetlenie to ledy i kinkiety gasną itp.
  • Czujniki zalania w pralni, w kuchni i łazienkach jeżeli nastąpi wyciek wody wyłączają główny zawór wody. Zawór wody również można zamknąć z aplikacji Integra Control tak samo jak CO. Gdy temperatura spadnie poniżej 15 stopni to włącza się CO jeżeli nie było wcześniej załączone . Pomiar temperatury jest na każdej kondygnacji czyli na piętrze na parterze i w suterynie gdzie jest garaż, pralnia i spiżarnia.

Kontaktrony w oknach

Na jednej z inwestycji w każdym oknie zamontowaliśmy kontaktron ponieważ było bardzo dużo okien i żeby sprawdzić czy wszystkie okna są zamknięte przed wyjściem z domu trzeba było trochę się nabiegać a tak przy włączeniu czuwania system pokazywał które okna są otwarte. Okna które zostały wskazane przez właściciela mogły zostać otwarte po włączeniu czuwania natomiast pozostałe okna i drzwi nie pozwalały załączyć czuwania dopóki nie zostały zamknięte. Poza tym na aplikacji Integra Control można sprawdzić które okna zostały otwarte.

Serwis awaryjny 24h!

Laptop odmówił posłuszeństwa, gdy byłeś w połowie ważnego projektu? Zadzwoń, a przywrócimy jego sprawność.

Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć cookies?
ROZUMIEM